Публикувана на 29.06.2015 от Questo
Последна промяна на 10.01.2017
Българският език е петият най-използван език в т.нар. дълбока мрежа (deep web). Това показват резултатите от проучване на TrendMicro, в което компанията е сканирала почти 3500 анонимни домейна.
Сканирането е установило, че български език се среща на около 1.9% от всички проверени страници. С това българският се нарежда на пето място след руския (41.4%), английския (40.74%), корейския(3.71%) и френския(2%).
Резултатите са интересни с това, че българският език се оказва по-популярен в дълбокия интернет от други, далеч по-масово използвани езици като немски или португалски.
Дълбоката мрежа представлява масив от сайтове, които не се индексират от интернет търсачките и не могат да бъдат отворени с обикновен браузър. Тези сайтове осигуряват известно ниво на анонимност, поради които са предпочитани за нелегални дейности като търговия с оръжие, наркотици, разпространение на дигитално съдържание и т.н.
Именно заради нивото на анонимност е трудно да се определи какво е демографското разпределение на хората, които влизат в deep web. Приблизителна преценка обаче може да се направи на базата на използваните в сайтове и форуми езици.
През ноември 2014 г. ДАНС участва в акция за затварянето на около 400 домейна в дълбоката мрежа, почти една трета от които са били хоствани в България.В скрития интернет могат да се открият и интересни стоки като фалшиви български паспорти.
Здравеите Немога да се опправа сам От 2 седмици привече стар торент
файл Сега същия немаже да се отвара я Вместо това се появява съобщение което любезно ми казва 2 неща , че неам програма с която да отворяфайла или тази програма не работи въпреки че я има или можеби я нема и да погпедна Control pANFELA !
Здравейте, опитахте ли с преинсталиране на софтуера
Хубаво е, че се ползва български език. Но все пак трябва да се учи и чужд език, за да се комуникира адекватни със света. Английски език може да се учи напълно успешно на индивидуални уроци.
С това българският се нарежда на пето място след руския (41.4%), английския (40.74%), корейския(3.71%) и френския(2%).
Резултатите са интересни с това, че българският език се оказва по-популярен в дълбокия интернет от други, далеч по-масово използвани езици като френски, немски или португалски
тук има разминаване сега къде се намира точно френския език ?
Абсолютно сте прав, благодаря за забележката! Това е недоглеждане от моя страна, вероятно съм искал да напиша полски или фински, но съм се объркал. Между другото от всичкото ми ровене в darkweb още не съм открил сайт или форум, в който да се пише на български (ако изключим tor версиата на chitanka.info). Не знам от къде са събрали данните за това проучване, но моят личен опит не ги потвърждава.