Firefox и Chrome пуснаха нови версии с десетки отстранени бъгове – Киберсигурност и защита на личните данни – Questona
Меню Затваряне

Firefox и Chrome пуснаха нови версии с десетки отстранени бъгове

Публикувана на 05.09.2014 от Христо Петров
Последна промяна на 05.09.2014

firefox_logo

В рамките на около седмица два от най-популярните браузъри в световен мащаб – Firefox и Chrome – обявиха нови версии, в които са отстранени бъгове, свързани със сигурността на потребителите.

Mozilla, която разработва браузъра Firefox, е отстранила 6 бъга в най-популярния си продукт, три от които определя като критични.

Google, които притежават Chrome, са запушили над 50 дупки в архитектурата на браузъра си. Компанията, която има навика да плаща на хакери, открили бъгове в Chrome, само за пускането на тази версия на браузъра ще изплати почти 50 хил. долара на специалистите, открили проблемите.

Искате да научавате новините на момента?

|| >>> Следвайте Questona във Facebook || >>> Следвайте Questona в LinkedIn ||

Имате поща!

Два пъти месечно ще изпращаме на имейла ви съвети и истории, които ще ви помогнат да предпазите данните си.

Подобни статии

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *